anasayfa
Online İşlemler
Anında Fatura Ödeme
TR TR
EN EN
anasayfa
 
HABERLER
Aydın Germencik’teki Efeler JES’in 2. ünitesini devreye alan GÜRİŞ Holding, Türkiye’nin en büyük yeşil enerji üreticilerinden birisi olarak ünvanını koruyor .

TOPLAM 825 BİN KONUT VE İŞYERİ ‘EFELER’İN YEŞİL ENERJİSİYLE AYDINLANACAK 

Türkiye’nin önde gelen yenilenebilir enerji üreticisi GÜRİŞ Holding, Germencik’teki Efeler Jeotermal Enerji Santrali’nin (JES) ikinci ünitesini tamamladı. Gerçekleştirilen yatırımla, 92,4 MW üretim kapasitesine ulaşan Efeler JES, Türkiye’nin lider, Avrupa’nın ikinci büyük jeotermal enerji üretim merkezi haline gelme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Enerji sektörünün önde gelen kuruluşlarından GÜRİŞ, Aydın Germencik’teki 22.5 MW kapasiteli Efeler JES’in  ikinci ünitesini 8 Mart 2015’de devreye aldı. Toplamda 232,3 MW üretim kapasitesine sahip olacak jeotermal santralleri yılda 1.920.000.000 kWh elektrik üretecek, Türkiye’de 825.000 konut ve işyerinin bir yıllık elektrik ve ısınma ihtiyacını karşılayacaktır. Bu yatırımla GÜRİŞ Holding Türkiye’nin toplam jeotermal enerji üretiminin yüzde 25’ini tek başına gerçekleştirmiş olacaktır. İkinci santralin devreye girmesiyle birlikte 92,4 MW üretim kapasitesine ulaşan jeotermal yatırımları hızla devam etmektedir. Yatırımın 3. ünitesi Temmuz 2015’de, takip eden diğer ünitenin ise  ise  Ağustos 2015 tarihinde devreye girmesi planlanmaktadır.

Türkiye’de lider Avrupa’da 2. büyük santral

Jeotermal enerjinin yanı sıra Türkiye’de rüzgârdan üretilen elektrik enerjisinin yüzde 7.5’ini gerçekleştiren bir şirket olarak GÜRİŞ, bu alanda da ilk 5 şirket arasında yer almaktadır.

Yenilenir enerji yatırımlarındaki kurulu gücü ile dikkat çeken GÜRİŞ İnşaat A.Ş., küresel ısınmanın sadece Türkiye değil, tüm dünya için tehdit oluşturduğu bir ortamda; alternatif kaynaklardan enerji üreterek, enerjide dışa bağımlı ülkemizde bu bağımlılığın azalmasına katkı sağlamakta,  ekolojik dengenin korunarak, gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakılmasının yanı sıra ülke ekonomisine de olumlu katkıda bulunmanın gururunu yaşamaktadır.Diğer Haberler İçin Tıklayınız »