anasayfa
Online İşlemler
Anında Fatura Ödeme
TR TR
EN EN
anasayfa
 
HABERLER
Türkiyenin En Büyük JES açılışı Aydın-Germencik 'de yapıldı.

22 MAYIS 2015  CUMA GÜNÜ 232,3 MW KAPASİTE İLE TÜRKIYE’NIN EN BÜYÜK VE AVRUPA’NIN IKINCI BÜYÜK EFELER JEOTERMAL ENERJİ SANTRALLERİNDEN EFE-2 VE EFE-3 SANTRALLERİNİN AÇILIŞ TÖRENİ, ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANIMIZ SAYIN TANER YILDIZ’IN KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞTİ.

Taner Yıldız, törende yaptığı konuşmada "Ülkemizde 2002'de 17.5 MW seviyesinde olan jeotermal kurulu gücü, Nisan sonu itibariyle 428 MW seviyesine ulaştı. Ayrıca Türkiye, jeotermal enerji kullanımını son 5 yılda 92 megavattan 400 megavatın üzerine çıkararak en fazla santral güç artışı olan ülke oldu" dedi.Yıldız, GÜRİŞ'e ve Yamantürk ailesine Türkiye'ye yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. 

GÜRİŞ Holding'e ait Jeotermal Enerji Santrali (JES), toplam 232.3 MW üretim kapasitesiyle Türkiye'de jeotermal enerji üretiminde lider konumuna yükseldi.  Santrale GÜRİŞ Holding Onursal Başkanı İdris Yamantürk'ün adı verildi. 
Törende kısa bir konuşma yapan İdris Yamantürk, "Türkiye, insanıyla birlikte güzel. Kalkınmış refaha ulaşmış insanıyla güzel. Ben de fukaralıktan geliyorum korkmayın bu fukaralığı yeneceğiz" dedi. 

Doğa dostu jeotermal Tüm faaliyet alanlarında yeşili koruyarak Türkiye'ye hizmet eden GÜRİŞ Holding güvenilir, çevre dostu ve sürdürülebilir jeotermal enerji santrallerinin kuruluş aşamasında da doğayı tahrip etmeyerek sorumlu davrandı. Birçok üretim tesisinin aksine her adımında çevreyi düşünen GÜRİŞ Holding, Elektrik Yüksek Mühendisi İdris Yamantürk Elektrik Üretim Merkezi'ni en modern teknolojiyi kullanarak kurdu ve tesis inşa edilirken hiçbir ağacın kesilmesine izin verilmedi.Diğer Haberler İçin Tıklayınız »